fbpx

Rolling a jeho pozitivní účinky na naše tělo

Pokud čtete tento článek, s největší pravděpodobností jste zastánce zdravého životního stylu se kterým také souvisí pravidelný pohyb. Možná tedy pravidelně vykonáváte fyzickou aktivitu. Myslíte ale také na regeneraci vašich svalů? Výborným pomocníkem pro uvolnění svalu jsou různé druhy pěnových válců, či míčků, neboli rollerů, které jsou v poslední době velice populární. Že nevíte, co ten válec vůbec je, nebo jak tuhle užitečnou pomůcku vlastně používat? Pojďme si tohoto malého nenápadného, ale velice užitečného pomocníka představit.

Díky této pomůcce můžete pracovat na své flexibilitě, stabilizaci těla, mobilitě a může vám pomoci zvýšit rozsah pohybu, díky čemuž může dojít z citelnému zlepšení vašich sportovních výkonů. Kromě toho rolling zvyšuje průtok krve a kyslíku a také má vliv na elasticitu kůže, takže vám může drobně pomoci i v boji proti celulitidě. SMR technika je velice účinná v boji s bolestí, a tak vám provádění rollingu může pomoci s odstraněním bolesti svalů zad, nohou a dalších svalových partií.

Jak cvičit na pěnovém válci správně a efektivně?

IMG 7970 scaled | BODYKING FITNESS

Způsob, jak využít roller při cvičení je zcela jednoduchý. Vyberte si tělovou partii, kterou chcete promasírovat a lehněte si na vrch válce tak, abyste mohli ovládat tlak svým tělem.

Pomalu se posouvejte (rollujte) směrem dolů a nahoru po vybrané partii, abyste našli místa, která jsou stažená a ztuhlá. Procvičte ztuhlé místo na pár sekund, a pak pokračujte. Celý cvik provádějte pomalu, jinak se může stát, že vás to bude příliš bolet a nakonec vám zůstanou modřiny. Tím, že se budete pohybovat pomalu, dáváte vašim svalům čas adaptovat se a zrelaxovat je pomocí tlaku. Roller nesmíte používat na klouby. Cvičit byste měli jen na místech, kde se nachází sval. Roller totiž nemá žádný účinek na klouby a vy si jen vytvoříte zbytečný tlak v oblasti, která při cvičeních dostává nejvíce zabrat. Nezapomínejte také na pravidelné dýchání. Pozor si dejte na zadržování dechu během cvičení.

Oblíbené cviky na rollerech

4507DC4B 88D0 439C 8F18 822214A9E2BA | BODYKING FITNESS

Lýtka

Sedněte si na zem s nataženýma nohama pěnový válec umístěte pod vaše lýtka. Abyste udrželi rovnováhu, podpírejte se rukama. Pomalu ,,rollujte“ lýtka od kotníků směrem ke kolenům a zpět. Tento cvik můžete praktikovat na obou nohách najednou nebo je střídat.

Zadní strana stehen

Umístěte válec pod sebe, natáhněte nohy a pomalu rollujte směrem od kolen až ke stehnům.

Vnitřní část stehen

Dostaňte se do pozice podporu na předloktí čelem k podložce, jednu nohu pokrčte únožmo, pěnový válec položte pod vaše stehno z jeho vnitřní strany. Přesuňte váhu na pěnový válec do takové míry, abyste necítili příliš velkou bolest. Zkuste uvolnit svaly vnitřního stehna a rollujte směrem od kolen k bokům.

Přední strana stehen

Opět si lehneme do pozice podporu na předloktí čelem k podložce a umístíme pěnový válec pod stehna. Pomocí rukou, se kterými se opíráte o zem se snažte udržet rovnováhu. Nohy zvedněte od země, aby byly ve stejné výšce jako pěnový válec. Pomalu rollujte směrem dolů a nahoru.

Záda

Lehněte si zády na zem a umístěte pěnový válec pod horní část vašich zad. Ruce umístěte před sebe. Zvedněte boky a hýždě ze země a snažte se udržet tak, abyste neleželi na zemi. Pomalu se pohybujte směrem od krku až ke středu páteře.

 | BODYKING FITNESS

Věřím, že jsme vám pomocí tohoto článku pomohli odkrýt benefity cvičení s pěnovým válcem. Pokud ještě nevlastníte žádný z těchto relaxačních pomůcek, podívejte se na náš e shop, kde pro vás máme několik druhů masážních pomůcek. Věřím, že stejně jako my, si tyto relaxační pomůcky zamilujete.

Košík

loader